آهان، این کارو باید بکنم

قبل از موفقیت هر کارآفرینی ، زمانی وجود داشته است او نمیدانسته کدامین راه بر اساس علاقه ی کامل و استعدادش است. بالاخره نقطه ی عطف زمانی رسیده و ” آهان این کارو بکنم ” نتیجه داده است.

آهان، این کارو باید بکنم

آهان، این کارو باید بکنم

۲۲۰۰ سال پیش ارشمیدس در حمام بیرون پرید و فریاد زد اروکا که به معنی “یافتم” می باشد. در آن زمان او معمایی را حل کرده بود که مدت ها ذهنش را مشغول ساخته بود. در واقع ارشمیدس به صورت کاملا ناگهانی به لحظه ی ” آهان، این کارو باید بکنم ” دست یافته بود.

 زندگی هرکس به دو قسمت تقسیم می شود: قبل از آنکه بداند برای چه زندگی می کند و بعد از آن. بین این دو قسمت یک لحظه ی خاص وجود دارد که به آن می گوییم آهان، این کارو باید بکنم ! این موج ذهنی باعث می شود تا شخص به یک فرد آماده به کار تبدیل شود.


 چه چیزی ما را به یک گوینده ی آهان، این کارو باید بکنم تبدیل می کند؟

چه چیزی باعث می شود؟

حس ناراحتی به خاطر فقدان چیزی. نیک وودمن موسس GoPro زمانی گفت آهان، این کارو باید بکنم که نمی توانست هنگام موج سواری از خود عکس برداری کند.

منابع محدود. موسس ikea زمانی ایده به ذهنش خطور کرد که نمی توانست میز را در خودرو خود جا کند.

درد و تراژدی. ساموئل مورس نامه ای که حاوی خبر بیمار شدن همسرش بود را دیر دریافت کرد و زمانی که به خانه بازگشت فهمید که همسرش درگذشته است. قبل از اختراع تلگراف نامه ها زمان زیادی طول می کشید تا به دست صاحبانشان برسند. او با سرعت زیاد به سوی همسرش شتافت ولی دیر شده بود. این امر باعث شد تا برای همیشه مسئله دیر رسیدن نامه ها را حل کند و با اختراع تلگراف راه را برای پیشرفت بیشتر هموار ساخت.

لحظه ی آهان، این کارو باید بکنم در سنین مختلفی برای انسان ها رخ می دهد، اگر فکر می کنید که برای موفقیت و کارآفرینی دیر شده است آیا در زندگی شکست خورده اید؟ را مطالعه کنید.

یک دیدگاه روی “آهان، این کارو باید بکنم

دیدگاه خود را اینجا وارد کنید

وارد کردن نام و ایمیل شما الزامی است